İnstagram için İstanbul

İstanbul Galata Kulesi

İstanbul’un Galata Karaköy mahallesinde bulunan ortaçağdan kalma bir taş kule, size şehrin en güzel manzarasını sunuyor. Sadece 360 derece panoramik teras için sıraya girmeye hazır olun.

En üst kattaki restoran, gece göz kamaştırıcı manzaralar sunmaktadır.

Mavi Cami | Sultan Ahmet Cami

Sultanahmet Camii, İstanbul ziyaretçileri için mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Hâlâ dua edilen aktif bir cami olarak işlev görüyor.

Camiye adını veren 20.000 el yapımı seramik İznik çinisini görmek için içeri girin.

Gökkuşağı Merdivenleri

Salı Pazarı yokuşunda bulunan ikonik gökkuşağı merdivenleri 2013 yılında emekli mühendis Hüseyin Çetinel tarafından “insanları güldürmek” için boyandı.

Gerilla sanat projesi, ziyaretçilerin Instagram yayınlarına renk katıyor. Ziyaret etmeden İstanbul’dan ayrılmayın.

Seven Hills Otel

Güne doğal bir kahvaltıdan daha iyi başlamanın yolu nedir? Seven Hills Hotel’in çatı terası, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet Camii manzaralıdır.

Burada uyanın, mükemmel bir resim çekin instagrama atın ve otelin manzarasıda gün batımında harika.

Ayasofya

İstanbul’un kalbinde muazzam bir 1.480 yaşında harika. Ayasofya, Hıristiyan Ortodoks katedrali olarak inşa edilmiş ve daha sonra 1930’larda müze haline gelmiştir.

Kubbelerinden gelen ışık, dinlerin ve kültürlerin karışımı bu kiliseyi gerçekten unutulmaz kılıyor. En iyi fotoğraflar için güneşli bir gün seçin!

Kapalıçarşı

Kapalıçarşı 61 sokaktan oluşan kapalı bir labirenttir. Tüccarların yerlileri ve turistleri renkli ürünlerle cezbettiği 4.000’den fazla dükkan keşfedeceksiniz.

Canlı baharatlar, parlayan fenerler ve ilginç meyvelerle mutlu olabilirsiniz. En iyi fiyat için pazarlık etmeyi unutmayın!

Balat

Fener-Balat Mahallesi, renkli evleri olan geleneksel bir Yahudi semtidir. Burası, İstanbul’un dolaşmak ve fotoğraf çekmek için en havalı bölgelerinden biridir.

Mikro kahve dükkanları ve eski dükkanlar eski kiliseler arasındadır. Pastel evlerin resmedilmeye değer cepheleri süper Instagramlanabilir bir manzara sunar.

Yorumlara önerilerinizi ve görüşlerinizi bekliyoruz.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir