İstanbul’da Kahvaltı Mekanları

Kimileri için günün en güzel ve en değerli öğünü olan kahvaltı, bizler açısından da son derece önemli. İstanbul’da kahvaltı yapılacak o kadar çok mekan var ki, aslında bizlerde bu yazımızı yazarken bu mekanları seçmekte bayağı bir zorlandık. Ancak yine de pes etmedik ve sizin için ince eleyip sık dokuyarak harika bir liste hazırladık. Gelin, şimdi beraberce listemize bir bakalım:

Kalendertepe Restaurant

Üçüncü köprüyü kuşbakışı seyredebileceğiniz, mekann içerisinde bulunan meyve ağaçlarının dalından meyve yiyebileceğiniz, harika deniz manzarasının tadını çıkarabileceğiniz Kalendertepe Restaurant, Sarıyer sırtlarında bulunuyor. Meraklılarının sık sık gittiği bu harika mekan, haftasonları misafirlerine serpme kahvaltı hizmeti veriyor. Ayrıca mekanda şömine de var. Eğer mevsim kış ise, Kalendertepe Restaurant’da şömine başında yapacağınız bu muhteşem kahvaltı, eminiz ki, mekanı ilk ziyaretinizde sonra alışkanlık haline dönüşecektir.

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı Kahvaltıcıları

İstanbul’da kahvaltı denince, bir çoğumuzun aslında aklına ilk gelen duraklardan bir diğeri Beşiktaş’ta şirin bir sokakta bulunan bu harika mekanlar. Sizlere tavsiyemiz, eğer tercihiniz bu sokakta bulunan kahvaltıcılardan biri olacak ise; kesinlikle pişi yemeniz. Hemen hemen her dükkanda bulacağınız bu lezzet, bu sokakta öyle güzel yapılıyor ki bizce sizlerde bizim gibi bu pişilerin tadına doyamayacaksınız. 

Lokma

Yine harika bi kahvaltı mekanı ve yine harika bir manzara. Rumelihisarı’nda bulunan Lokma, size boğazdan geçen gemilerin eşliğinde muhteşem bir  kahvaltı imkanı sunuyor. Üstelik kahvaltıda size ikram edilen her şey, tamamıyla organik.

Çeşme Bazlama Kahvaltı

İstanbul’da kahvaltı mekanlarının bir diğeri Çeşme Bazlama Kahvaltı, son bir kaç yıl içinde aslında oldukça meşhur oldu. “Doymadan gitmek yok” sloganı ile misafirlerini ağırlayan bu mekan, Çeşme’den sonra İstanbul Nişanaşı’nda da hizmet vermeye başladı.

Karafırın

Karafırın’ı İstanbul’da kahvaltı mekanları tavsiyelerimize özellikle eklemek istedik. Çünkü Karafırın, bir çok şubesi bulunan ve günün her saati size enfes lezzetler sunan bir mekan. Alışveriş merkezlerinde de şubeleri bulunan Karafırın; hem kahvaltıdan sonra alışveriş yapma imkanı sağlaması ile hem de muhteşem mimarisi ile listemizde güçlü bir seçenek. Özdilek Alışveriş Merkezi içinde ki şube, bizce diğerlerinden de açık ara önde.

Kulindağ Dağ Evi

Hem doğa ile iç içe olmak, hem de lezzetli bir kahvaltı yapmak istiyorsanız; hedefiniz Beykoz’da ormanın tam da içinde. Bu dağ evinde hafta içi serpme olarak ikram edilen kahvaltı, hafta sonu ise açık büfe olarak sizlere sunuluyor.

Privato

Beyoğlu Tünel’den Galata’ya inerken karşınıza çıkan Privato, İstanbul’da kahvaltı mekanları tavsiyelerimizde ki bir diğer lezzet durağımız. Kahvaltı süresince ikram edilen her lezzetin organik olduğu bu mekan, son derece kalabalık oluyor fakat sunduğu enfes tatlar ile sizi gönüllü olarak sıra beklemeye razı ediyor.

Ceviz Ağacı

Anadolu yakasında bir mekan arıyorsanız, Ceviz Ağacı tam da size göre. Mekan, misafirlerine sunduğu zengin kahvaltı menüsü ile kesinlikle göz dolduruyor. Ayrıca size bir de bonus bilgi vermek isteriz: Gidenler bilir, Ceviz Ağacı öyle enfes tatlılar yapıyor ki, bu tatlıları bir yiyen bir daha vazgeçemiyor. Eğer kararınız bu mekan ise, midenizde mutlaka bir tatlılık yer bırakın, olur mu?

Moda Van Kahvaltı Evi

İstanbul’da kahvaltı mekanları tavsiyelerimizin sonuncusu yine Anadolu Yakası’ndan. Yemyeşil ve kocaman bir bahçe içinde bulunan bu mekan, kahvaltı severlerin önünde oluşturduğu uzun kuyruklar ile de meşhur. Van’ın yöresel kahvaltılıklarından; otlu peynirı, murtuğayı ve çemeni doyasıya yiyeceğiniz Moda Van Kahvaltı Evi, kapısında beklediğiniz sıraya kesinlikle değecek.